Blog

Inspirace ze světa obchodu a jeho řízení

V nouzi poznáš přítele

Autor: David

Tipy (nejen) pro obchodníky

Nákup si vyjednal opravdu dobré podmínky a pro obchodníka nic moc nezbylo. Ejhle, něco se pokazilo a nákupčí potřebuje zachránit. Dodat další zboží mimořádně v sobotu večer.

Co s tím?

Po vzoru kuchaře Svatopluka (mladší si vygooglí) máte dvě možnosti:

1. Nechat to panu nákupčímu “sežrat”. Nízká cena – žádné výjimky.
2. Být shovívaví a pomoci mu.

Co si vybrat?

👉 Odolejte pokušení a zachraňte ho. Ze zkušenosti vím, že pokud se povznesete nad své ego a pomůžete mu, dokážete to ve většině případů promítnout do další spolupráce. Vaše hodnota stoupne. Při uzavírání příští smlouvy se vám to (v obou případech) vrátí.

🤝 Kdo chce vybudovat skutečné dlouholeté partnerství, nedře ze svého partnera kůži… Nechává druhé straně možnost dýchat. A současně plní všechny závazky. I ty nepsané – v nouzi poznáš přítele. 

Na budování dlouhodobých obchodních vztahů jsme v SalesUP experti. Domluvte si nezávaznou konzultaci a budete #ProdavatVic.

Co si přečtete dál?

Máte technického šikulu, co vám vymyslí raketový motor z plechovek od piva. A pak ho pustíte na prodej zákazníkům. Jak to dopadne?
Stát se úspěšným obchodníkem vyžaduje více než jen vrozený talent a přirozenou vytrvalost. Potřebujete se také vyhnout slepým uličkám, učit se od těch, kdo už prošli touto cestou, a získat správné návyky.
CRM je CRM. “Něco jako CRM” není CRM. Tečka. Pojďme v hlavních bodech CRM porovnat s tolik oblíbeným excelem.

Spojte se s námi.

Z vašeho obchodu dostaneme maximum.

(c) 2023 SalesUP s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Ochrana osobních údajů