Blog

Inspirace ze světa obchodu a jeho řízení

Technici na prodej

Autor: David

Technici na prodej

Máte technického šikulu, co vám vymyslí raketový motor z plechovek od piva. A pak ho pustíte do obchodu, na prodej zákazníkům. Očekáváte, že jeho neskutečné technické znalosti ohromí zákazníka a ten začne nakupovat jako smyslů zbavený.

Ale jak to nakonec dopadne?

No, technický guru se často zaměří na technické aspekty produktu a zapomene, že zákazník není robot, ale člověk. Myslí si, že zákazník je stejně technicky zdatný jako on, což většinou není pravda.

Výsledek?

☠️ Zákazník je zmatený, cítí se hloupě, přehlcený technickými detaily, což prodeji vůbec nepomáhá. Pro něj je to všechno jako číst hieroglyfy. Navíc nechápe a nevidí hodnotu produktu.

💡A co s tím?
Technici na prodej?

Pokud techniky posunete na prodej, poskytněte jim potřebné školení a zdroje, aby se mohli stát úspěšnými.  Prodej je dovednost, kterou je třeba rozvíjet a vylepšovat.

Často je efektivnější nechat techniky dělat to, v čem jsou skutečně dobří, a pro prodej si najít skutečné obchodníky. Technici by měli podporovat obchodní tým tím, že jim poskytnou hluboké technické znalosti, zatímco obchodníci mohou přeložit tyto informace do jazyka, který zákazníci pochopí a ocení.

Technici mohou hrát důležitou roli v obchodním procesu, ale měli by spolupracovat s obchodníky, ne je nahrazovat. Kombinací technických a obchodních dovedností můžete vytvořit silný tým, který bude schopen uspokojit potřeby zákazníků a dosáhnout obchodního úspěchu.

📈 V SalesUP řešíme tuto otázku pravidelně. Potřebujete nastavit a/nebo vyškolit váš prodejní tým a #ProdavaVic? Domluvte si s námi nezávaznou schůzku hned dnes a probereme to.


Co si přečtete dál?

Jak PRODÁVAT VÍC? Znáte silné stránky prodejního týmu? Jste připraveni odhalit jeho slabiny? Pojďte na to!
Máte výborný produkt nebo službu? Skvělé! Ale co když to nestačí? Co když nedokážete dostatečně srozumitelně a přesvědčivě vysvětlit, jaká je jeho skutečná hodnota?
Když podepíšete smlouvu nemáte hotovo. Nesmí vám ani upadnout tužka, ani nesmíte na zákazníka zapomenout a pustit ho z očí.

Spojte se s námi.

Z vašeho obchodu dostaneme maximum.

(c) 2023 SalesUP s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Ochrana osobních údajů