Blog

Inspirace ze světa obchodu a jeho řízení

Otázky jsou nejlepší přítel obchodníka

Autor: Roman

Tipy (nejen) pro obchodníky

Opravdový OBCHODNÍK se bez otázek neobejde. Navíc musí umět pokládat ty správné. Bez nich bude to jen NABÍZEČ.

🚑 Když přijdete k doktorovi, také se vás nejprve zeptá, s čím přicházíte. Teprve, když to zjistí, dostanete od něj léky. Každému je jasné, že nenabízí léky, aniž by věděl, co vám je.

🔍 V obchodě je to stejné. Nejprve zjišťujete, co zákazník potřebuje.pak přichází na řadu ukázat produkt nebo řešení, které pro něj máte. Tedy… pokud je to to, co potřebuje.

Zjišťování potřeb patří k základním dovednostem každého OBCHODNÍKA. Jinak mu zůstane úděl věčného NABÍZEČE a nikdy nebude #ProdavatVic.

🗝️Z našich praktických zkušeností při práci s obchodníky v SalesUP víme, že to s touto klíčovou dovedností není růžové. Mnoho obchodníků ji buď vůbec neovládá nebo ji používá polovičatě. Pokud se i vy chcete naučit, jak efektivně zjišťovat potřeby svých zákazníků, napište nám ještě dnes. Společně vymyslíme, co s tím.

Co si přečtete dál?

Někdy je to těžké vidět, zejména pokud jsou zisky stále dobré. Ale pokud se podíváme pod povrch, zjistíme, že mnoho firem – možná i ta vaše – je vystaveno obrovskému riziku.
V době krize, když dojde na úsporná opatření, se často jako první škrtá rozpočet na rozvoj a marketing. Přečtěte si, proč to není dobý nápad.

autor: David

rubrika: Blog, Management, Prodej, Řízení firmy

„Jak dopadne plnění plánu?” ptá se manažer obchodníka. „Mám tam toho rozjednáno za pár milionů, takže to vidím dobře,” odpovídá obchodník. O pár týdnů později…

Spojte se s námi.

Z vašeho obchodu dostaneme maximum.

(c) 2023 SalesUP s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Ochrana osobních údajů