Blog

Inspirace ze světa obchodu a jeho řízení

Moci – umět – chtít

Autor: David

moci - umět - chtít

Pokud někoho řídíte, patří tato tři témata ke klíčovým předpokladům úspěchu. Dokonce přesně v tomto pořadí. MOCI - UMĚT - CHTÍT.

Vypadá to na první pohled jednoznačně. Přesto se v SalesUP s Romanem, setkáváme s tím, že na to manažeři zapomínají nebo jednotlivé body přeskakují. 

Nemají zajištěné MOCI - podmínky pro obchod  v podobě vybudovaného zázemí, vyřešenou výrobu/službu po stránce kvality a dodržování termínů, péči o zákazníka - a řeší 
  • UMĚT posílají obchod na školení prodejních dovedností
  • CHTÍT jaký plán prodeje je správný pro nastavení  motivace/odměňování obchodníků a dalších členů týmu. 

Není výjimkou ani to, že vystačí jen s poslední částí - chtít. Snaží se šlapat na plyn se zataženou ruční brzdou.

V těchto případech je jedno, jak dobře umíte prodávat, a jak skvěle máte stanovené plány a odměny. Výsledek se stejně nedostaví pokud nemáte předtím zajištěné předpoklady pro prodej a tím spokojené zákazníky, ale i obchodní tým a další lidi ve firmě. 

Až budete sedět nad prodejními výsledky a přemýšlet, jestli vyměnit komplet obchodníky nebo je poslat na drahé školení, koukněte se i na nastavení ostatních částí firmy, na jejich spolupráci, nastavení společných rozhraní, způsob jejich řízení... Možná bude řešení jinde. Podívejte se na MOCI - UMĚT - CHTÍT. Přesně v tomto pořadí.

Je MOCI - UMĚT - CHTÍT téma, které řešíte nebo jste zjistili, že byste měli? Spojte se snámi a rádi se o naše sesbírané zkušenosti podělíme.

#salesup

Co si přečtete dál?

Jak PRODÁVAT VÍC? Znáte silné stránky prodejního týmu? Jste připraveni odhalit jeho slabiny? Pojďte na to!
Někdy je to těžké vidět, zejména pokud jsou zisky stále dobré. Ale pokud se podíváme pod povrch, zjistíme, že mnoho firem – možná i ta vaše – je vystaveno obrovskému riziku.
CRM je CRM. “Něco jako CRM” není CRM. Tečka. Pojďme v hlavních bodech CRM porovnat s tolik oblíbeným excelem.

Spojte se s námi.

Z vašeho obchodu dostaneme maximum.

(c) 2023 SalesUP s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Ochrana osobních údajů