Blog

Inspirace ze světa obchodu a jeho řízení

Kuchařka úspěšného prodeje – 8. díl

Autor: SalesUP

PROMYŠLENĚ VYJEDNÁVEJ

Kdo zakusil radost z vyjednávání, prahne po tom adrenalinu i nadále. Existuje celá řada receptů, jak vyjednávat.

Nejčastěji se mluví o metodě win-win, kdy dojednanou dohodou něco získávají obě strany a odcházejí spokojené. Pozor, nejde o kompromis! Poslední dobou se prosazuje “Metoda vyjednávání dle FBI”, která dokonce pracuje s tím, že kompromis se nemá dělat nikdy. Z praxe máme vyzkoušené, že obě metody mají své místo avšak používají se pro jiné situace. Ne vždy potřebujete partnera převálcovat 10:0. Někdy je lepší výsledek 5:5.

Každé vyjednávání má své fáze, tou nejpodstatnější je příprava. Ať už jdete nakupovat, prodávat, vyjednávat se šéfem o zvýšení platu nebo s partnerem o plánech na večer. Opět je to o typologii, argumentaci a zpracování emocí. Podívejte se na sebe očima protistrany. Co je pro ni opravdu důležité, co chce, čeho se bojí, čeho si cení? Přesně tomu přizpůsobte obsah a formu. Vyžaduje protějšek stoický klid? Pak zůstaňte klidní. Očekává, že uvidí vaše emoce? Pak mu je kontrolovaně ukažte.

Podstatou vyjednávání je se dohodnout. Mějte na paměti, že slevová spirála vás dlouho spokojené neudrží a role partnera “kudlanky” není nic, co chcete nebo můžete dlouhodobě vydržet.

Co si přečtete dál?

autor: David

rubrika: Blog, Management, Řízení firmy, Tipy

Na přijímací pohovor dnes chodí účastníci připraveni. Otázky na nich se často opakují. Dostaňte je proto na chvíli pod tlak, ať vidíte, jak reagují mimo komfortní zónu.
Máte výborný produkt nebo službu? Skvělé! Ale co když to nestačí? Co když nedokážete dostatečně srozumitelně a přesvědčivě vysvětlit, jaká je jeho skutečná hodnota?

autor: David

rubrika: Blog, Management, Řízení firmy

Startupy mají často vymazlený produkt a diví se, že s ním zatím nikdo nepřišel. Těší se, že až ho uvedou na trh, zájemci se jen pohrnou.

Spojte se s námi.

Z vašeho obchodu dostaneme maximum.

(c) 2023 SalesUP s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Ochrana osobních údajů