Blog

Inspirace ze světa obchodu a jeho řízení

Jak utopit obchodníka?

Autor: David

Jak utopit obchodníka?

Platíte za inzeráty.
Pálíte čas přebíráním CV a na pohovorech.
A finále? Nový obchodník nemá výsledky, vy tím pádem také NE…

Nové koště dobře mete

... a nejlepší je hodit ho do vody, ať plave. Já na něj dohlédnu jednou týdně, víc času nemám.

A pak to pozorujete.

🔎 Počáteční nadšení nového obchodníka začíná opadat. Zkušení obchodníci si nachází cestu, jak si ulevit, nováčci se stébla chytají. Shání informace od interních lidí, na online. Zkouší si navolávat schůzky i samotný prodej, ale moc jim to nejde. Jedno odmítnutí od zákazníka za druhým. Na týdenním one to one jsou čím dál víc skleslí. Tím, že nemají výsledky a očividně ztrácí energii, začínáte být značně netrpělivý. A tlačíte. Kolik toho máš, co budeš dělat – dělej už něco! Pak to přijde – chcete ho vyhodit. A on se snad ani pořádně nebrání?

Jak to?

👉 Všechno špatně. Nevytvořili jsme mu podmínky. Nenastavili správná očekávání. Promarnili elán a pozitivní motivaci a tlakem to ještě zhoršujete.

Co se stalo?

💡 Díky nedostatku času, který jste si vyhradili, jste víc doufali, než řídili. Doufali, že přece chce být úspěšný, a tak bude dělat správné věci ve správný čas. Navíc, kdyby něco potřeboval, tak by za vámi přišel, vždyť jste mu to nabídli. 

Omyl.

Mnozí začátečníci neví, na co se mají ptát. Rovněž nechtějí vypadat jako troubové – platíte jim za obchod, a tak by ho měli umět.

🙏 Nespoléhejte se, že si nováčci poradí sami. Ani pro ty nejlepší to nebude snadné. Nové prostředí, noví lidé, nový produkt. Dejte jim náležitou péči a podporu. Vždyť jde o vaši budoucnost a vaše peníze. OBCHOD je vaše výkladní skříň.

💡Nemáte čas nebo nevíte kudy do toho? Zavolejte nám do SalesUP, ať vás nečeká HR zmařka a nevyhazujte peníze a čas z okna. Jen tak budete #ProdavatVic

👉👉 Spojte se s námi ještě dnes.


Co si přečtete dál?

CRM je CRM. “Něco jako CRM” není CRM. Tečka. Pojďme v hlavních bodech CRM porovnat s tolik oblíbeným excelem.
Někdy je to těžké vidět, zejména pokud jsou zisky stále dobré. Ale pokud se podíváme pod povrch, zjistíme, že mnoho firem – možná i ta vaše – je vystaveno obrovskému riziku.
Jak PRODÁVAT VÍC? Znáte silné stránky prodejního týmu? Jste připraveni odhalit jeho slabiny? Pojďte na to!

Spojte se s námi.

Z vašeho obchodu dostaneme maximum.

(c) 2023 SalesUP s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Ochrana osobních údajů