Blog

Inspirace ze světa obchodu a jeho řízení

Jak najít obchodníka?

Autor: David

Jak najít obchodníka

Jejich revírem jsou kanceláře zákazníků.
Jejich tempo je vražedné.
Je jich málo.

Potkat se se skutečným obchodníkem, to je pro mě vždycky svátek. Takřka neexistují. A tak otázka “Jak máme najít obchodníka?” patří k těm nejtěžším.

Proč?

Není žádná střední nebo vysoká škola, kde by se připravovali.
Ti dobří jsou fakt drazí a mají práce dost.

Co s tím?

Pokud si nemůžete nebo nechcete dovolit koupit skvělého obchodníka, nezbývá než si jej VYCHOVAT. Najít někoho, kdo je zatím obchodem nepolíbený, ale má velkou touhu se jej naučit a alespoň základní předpoklady pro něj. Autistu krčícího se v kanceláři fakt nepotřebujete. Měl by být přirozeně zvědavý, empatický, vzdělavatelný. Zvládnout stres a nezhroutit se po prvních neúspěšných pokusech. Pokud dobře vypadá i mluví, bude to mít snazší. Bez pracovitosti, chtění a tahu na branku se neobejde.

💡Doporučili jsme v SalesUP několika zákazníkům právě tento model a vzali si na starost jejich rozvoj. Pár měsíců to trvá, než se vzdělají a otrkají, bez praxe to nikdy nepůjde. Na konci obchodní akademie ale máte nezkažené (a pracovité) obchodníky, kteří jsou svým zákazníkům k užitku, a ne k smíchu nebo pláči.

Slovy Horsta Fuchse „A to se vyplatí” 😉

O tom, jak výběr obchodníků probíhá, se více dozvíte zde. V týmu SalesUP máme experty, se kterými si můžete domluvit nezávaznou konzultaci. I vy budete #ProdavatVic.

Co si přečtete dál?

autor: David

rubrika: Blog, Management, Řízení firmy

Startupy mají často vymazlený produkt a diví se, že s ním zatím nikdo nepřišel. Těší se, že až ho uvedou na trh, zájemci se jen pohrnou.
Máte technického šikulu, co vám vymyslí raketový motor z plechovek od piva. A pak ho pustíte na prodej zákazníkům. Jak to dopadne?
Někdy je to těžké vidět, zejména pokud jsou zisky stále dobré. Ale pokud se podíváme pod povrch, zjistíme, že mnoho firem – možná i ta vaše – je vystaveno obrovskému riziku.

Spojte se s námi.

Z vašeho obchodu dostaneme maximum.

(c) 2023 SalesUP s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Ochrana osobních údajů