Moci – umět – chtít

David | 8. 4. 2021

moci - umět - chtít

Pokud někoho řídíte, patří tato tři témata ke klíčovým předpokladům úspěchu. Dokonce přesně v tomto pořadí. MOCI – UMĚT – CHTÍT.

Vypadá to na první pohled jednoznačně. Přesto se v SalesUP s Romanem, setkáváme s tím, že na to manažeři zapomínají nebo jednotlivé body přeskakují. 

Nemají zajištěné MOCI - podmínky pro obchod  v podobě vybudovaného zázemí, vyřešenou výrobu/službu po stránce kvality a dodržování termínů, péči o zákazníka - a řeší 
  • UMĚT posílají obchod na školení prodejních dovedností
  • CHTÍT jaký plán prodeje je správný pro nastavení  motivace/odměňování obchodníků a dalších členů týmu. 

Není výjimkou ani to, že vystačí jen s poslední částí – chtít. Snaží se šlapat na plyn se zataženou ruční brzdou.

V těchto případech je jedno, jak dobře umíte prodávat, a jak skvěle máte stanovené plány a odměny. Výsledek se stejně nedostaví pokud nemáte předtím zajištěné předpoklady pro prodej a tím spokojené zákazníky, ale i obchodní tým a další lidi ve firmě. 

Až budete sedět nad prodejními výsledky a přemýšlet, jestli vyměnit komplet obchodníky nebo je poslat na drahé školení, koukněte se i na nastavení ostatních částí firmy, na jejich spolupráci, nastavení společných rozhraní, způsob jejich řízení… Možná bude řešení jinde. Podívejte se na MOCI – UMĚT – CHTÍT. Přesně v tomto pořadí.

Je MOCI – UMĚT – CHTÍT téma, které řešíte nebo jste zjistili, že byste měli? Spojte se snámi a rádi se o naše sesbírané zkušenosti podělíme.

#salesup(c) 2021 SalesUP. Všechna práva vyhrazena.