Blog

Inspirace ze světa obchodu a jeho řízení

3 chyby za miliony

Autor: David

chyby za miliony

🤔 Víte, že právě teď může vaše firma dělat chyby za miliony? Někdy je to těžké vidět, zejména pokud jsou zisky stále dobré. Ale pokud se podíváme pod povrch, zjistíme, že mnoho firem – možná i ta vaše – je vystaveno obrovskému riziku. Riziku ztráty zákazníků a tržní pověsti.

Toto riziko nespočívá v externích faktorech jako jsou konkurence nebo tržní výkyvy. Naopak, často je zakořeněno přímo ve vašem obchodním týmu. Vaši obchodníci, na nichž závisí váš prodej a růst, mohou dělat stále dokola tyto tři základní chyby s fatálními důsledky:

1️⃣ Nezjišťují potřebu: Místo toho, aby se snažili prodat zákazníkovi něco, co skutečně potřebuje, prosazují vlastní produkty nebo služby. Nezajímá je, že je vůbec nepotřebuje. Představte, že máte obrovský hlad, sedíte ve steakhousu a servírka vám začne nabízet životní pojištění.

2️⃣ Nedokážou prodat hodnotu: Obchodníci často neukáží zákazníkovi, jaký pro něj jejich produkt nebo služba bude mít přínos, co tím vyřeší, získá. Že zisk bude větší než náklady. Místo toho se zaměří na technické detaily, a zákazník tak nemá jasno, proč by měl investovat své peníze. Je to jako když prodejce fotoaparátu popisuje složité technické specifikace místo toho, aby fotografovi vysvětlil, jak díky jeho funkcím udělá lepší snímky.

3️⃣ Nedotahují obchod: Obchodníci si hýčkají svoje odkladače. Nevytváří tlak na konečné rozhodnutí zákazníka a na uzavření smlouvy. Po představení řešení zákazníkovi jim upadne tužka. Ztratí drive. Spokojí se s tím, že „zákazník dá vědět“. Zapomínají, že obchod je hotový, až když jsou peníze na účtu. Je to jako když hokejista při samostatném nájezdu překoná brankáře, ale puk do brány nedoklepne.

☠️ Pokud neřešíte tyto chyby, které vaši obchodníci dělají, riskujete:

✔️ pokles tržeb i marží
✔️ zbytečně vynaložené náklady
✔️ ztrátu důvěry a reputace na trhu
✔️ problémy s plánováním výrobních kapacit

Teď si možná říkáte: „No jo, to je pravda, ale co s tím?“

📈 Je na čase přestat hazardovat. Spojte se s námi v SalesUP, ať už vám neuteče ani koruna. Váš obchod proklepneme, nastavíme a obchodníky naučíme prodávat. I vy budete #ProdavatVic

👉👉 Spojte se s námi ještě dnes.


Co si přečtete dál?

autor: David

rubrika: Blog, Management, Řízení firmy, Tipy

Na přijímací pohovor dnes chodí účastníci připraveni. Otázky na nich se často opakují. Dostaňte je proto na chvíli pod tlak, ať vidíte, jak reagují mimo komfortní zónu.
Někdy je to těžké vidět, zejména pokud jsou zisky stále dobré. Ale pokud se podíváme pod povrch, zjistíme, že mnoho firem – možná i ta vaše – je vystaveno obrovskému riziku.
Jak PRODÁVAT VÍC? Znáte silné stránky prodejního týmu? Jste připraveni odhalit jeho slabiny? Pojďte na to!

Spojte se s námi.

Z vašeho obchodu dostaneme maximum.

(c) 2023 SalesUP s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Ochrana osobních údajů